Sense-tukikaide Oraksen etä-Bidettan liitäntäkaapelilla

Korpisen uutuustuote, Sense-tukikaide on nyt saatavana valmiiksi sisäänrakennetulla liitäntäkaapelilla yhteensopivana Oraksen Bidetta-ratkaisuihin. Tukikaiteeseen, jonka sisällä Oraksen liitäntäkaapeli on valmiiksi asennettuna, lisätään kannake ja siihen käsisuihkun ripustin. Etäkäytettävä Oras Bidetta -käsisuihku on toimintavalmiina, kun se nostetaan pois ripustimestaan. Vettä saadaan tulemaan vaivattomasti painamalla käsisuihkun liipasinta. Tukikaiteen sisällä kulkeva kaapeli on suojassa, mikä tekee siitä sekä tyylikkään että turvallisen vaihtoehdon. Tämä ratkaisu tuo helppoutta monilla eri tavoilla: paristojen vaihtoja ei tarvita, kaapelia ei tarvitse pujottaa työmaalla tai kiinnittää kaiteeseen nippusiteillä. Mikä tärkeintä, käyttäjän ei tarvitse kurkottaa pesualtaan hanaan ja käsisuihkua seinäripustimesta. Oraksen Bidetta-ratkaisuissa käytetään kahta eri liitäntäkaapelia, joten valittaessa yhteensopivaa tukikaidetta tulee olla tarkkana. Teknisestä oppaasta löydät kaikki tarvitsemasi tiedot oikean tuotteen valintaan.

Sense-tukikaiteita, joiden sisällä on valmiiksi asennettu liitäntäkaapeli, on saatavana kiinteinä 660, 760 ja 900 mm pitkinä. Kaikki mallit ovat helposti korkeussäädettäviä 200 mm säätövaralla, kun niihin hankitaan erikseen myytävä korkeudensäätökisko 41200. Lisävarusteena saatavana WC-paperiteline 1722

Lue lisää tukikaiteen valintaan vaikuttavista tekijöistä Korpisen verkkosivuilta tukikaiteiden valintaoppaasta

Lisävarusteet ja varaosat:
41200 
Korkeudensäätökisko Sense-tukikaiteelle
1722 WC-paperiteline Sense-tukikaiteeseen
R40-40350 Kannake käsisuihkupidikkeelle johdolliseen Sense-tukikaiteeseen - Huom. toimitetaan Oras-johdollisen kaiteen mukana. Varaosa.

Tuotetiedot